۰
روغن پالم

پالم نام گیاهی است که نخستین بار در کشورهایی نظیر آنگولا و توگو کشت شد و به دلیل دارا بودن دانه­های روغنی به سرعت معروف شد. روغن پالم امروزه در رده دوم روغن­های نباتی جهان جا دارد. اوج تولید روغن پالم به سال 2004 برمی­گردد. در آن زمان این روغن به تولید انبوه رسید و بدین­ترتیب از روغن سویا که تا پیش از آن روغنی معروف در جهان بود، سبقت گرفت.

آشنایی بیشتر با روغن پالم

پالم نام گیاهی است که نخستین بار در کشورهایی نظیر آنگولا و توگو کشت شد و به دلیل دارا بودن دانه های روغنی به سرعت معروف شد. روغن پالم امروزه در رده دوم روغن های نباتی جهان جا دارد. اوج تولید این روغن به سال 2004 بر می گردد. در آن زمان این روغن به تولید انبوه رسید و بدین ترتیب از روغن سویا که تا پیش از آن روغنی معروف در جهان بود، سبقت گرفت.

این نوع روغن را در صنایع گوناگونی همچون صابون سازی، آرایشی بهداشتی، لوسیون و خوراک دام مورد استفاده قرار می دهند. شاید عجیب به نظر برسد، اما حقیقتی تلخ است که گاهی روغن پالم را به جای بنزین نیز در صنعت سوخت به کار می گیرند.

روکش های کاکائویی  که در برخی مواد غذایی همچون بستنی ها، کیک ها، تافی و… مورد استفاده قرار می گیرند، بر پایه هسته روغن مضر پالم تهیه می شوند. جامد بودن این روغن موجب شده است که این روغن تمایل بسیاری به رسوب در جداره عروق و رگ ها داشته و به همین دلیل ضرر بسیاری برای سلامتی مصرف کنندگان داشته باشد.

  • روغن ارده کنجد و روغن زیتون را جایگزین روغن پالم کنید!

کمتر کسی در دنیای امروز وجود دارد که با مزیای بی شمار روغن زیتون و روغن ارده کنجد آشنایی نداشته باشد. روغن زیتون و یا روغن ارده کنجد توانایی تبدیل اطمینانی بخش های ناسالم غذا را به قسمت های مفیدی که قابل استفاده هستند، دارند.

روغن های ارده کنجد و زیتون چربی هایی اشباع نشده و در عین حال تک زنجیره ای هستند که طبعی گرم دارند. همین امر موجب شده است که این روغن ها موجب کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان شده و بدین ترتیب افزایش طول عمر مصرف کنندگان و بهبود کیفیت زندگی آنان را تضمین خواهند نمود.

یکی از مهم ترین دلایل گرانی روغن های ارده کنجد و زیتون عدم تولید آن ها در سطح انبوه می باشد. این موضوع سبب شده است که تولید کننده های این دسته از روغن ها قیمت آن ها را افزایش دهند.

جا افتادن فرهنگ استفاده از روغن های زیتون و کنجد و تلاش و پیگیری دولت و تولید کنندگان می تواند زمینه ای را فراهم سازد که تولید این دسته از روغن ها در سطح انبوه صورت پذیرفته و به تبع آن هزینه آن ها نیز تا حدودی کاهش پیدا کند. یکی از این تلاش ها جایگزینی مزارع کنجد با مزرعه های کلزا و آفتابگردان می باشد. بدین ترتیب استفاده از روغن های مضری نظیر روغن پالم به شدت کاهش خواهد یافت!

روغن زیتون ویرا فود            

  • روغن ارده کنجد و روغن زیتون، هدیه پایدار شده ویرافود به شما!

ویرافود به عنوان یکی از بزرگ ترین و موفق ترین فعالان عرصه تولید و توزیع مواد غذایی طبیعی و پایدار شده، مفتخر است که با ارائه 17 محصول گوناگون از جمله روغن ارده کنجد و روغن زیتون ضمن یادآوری ویژگی های بی نظیر این دو روغن، سلامتی را به خانه های شما بیاورد.

با حذف روغن پالم از آشپزی و استفاده از دو روغن پرخاصیت فوق الذکر، سلامتی را با عشق در آشپزی برای افراد خانواده خود دخیل کنید!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0

بالا

X