۰
روغن کانولا

روغن کانولا که از آن تحت عنوان روغن کلزا نیز یاد می شود، یکی از روغن های موجود در بازار می باشد که درج عبارت بدون کلسترول بر روی آن تنها دارای جنبه بازرگانی است! کانولا گونه ای شلغم روغنی است که سطح مواد سمی موجود در آن را تا حد توان به حداقل ممکن رسانده اند.

چرا روغن کانولا به بدن ما آسیب می زند؟

آب، روغن و نمک مهم ترین عناصر موجود در سبد غذایی افراد هستند که در تامین سلامتی انسان و یا در صورت انتخاب نادرست تخریب آن نقشی اساسی و کلیدی دارند. امروزه بسیاری از مشکلات گوارشی و بیماری های قلبی که بسیار هم رواج پیدا کرده است، ناشی از انتخاب ناصحیح روغن های مورد استفاده توسط خانواده ها نظیر روغن کانولا می باشد.

تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که آب، روغن و نمک تاثیر بسیار چشمگیری در صحت و سلامت بدن انسان و زندگی وی دارند. اگر شما نیز به آن دسته از افراد تعلق دارید که تصور می کنید با جایگزین کردن روغن های سرخ کردنی موجود در بازار به جای روغن های نباتی گذشته گامی مهم در جهت سلامت خود و خانواده تان برداشته اید، متاسفانه باید بگوییم که سخت در اشتباهید!

روغن های خوراکی ای که امروزه اکثر مردم مورد استفاده قرار می دهند، روغن های سردی هستند که بیش از استفاده خوراکی، استفاده صنعتی دارند. جلا دادن صنایع چوبی، تولید روغن چراغ، روان کننده های موتورهای بخار در ترابری و تولید شمع … از مهم ترین موارد استفاده روغن های خوراکی در حوزه صنعت در گذشته بوده است.

گیاهانی که برای ساخت این دسته از روغن ها مورد استفاه قرار می گیرند، گاها سمی بوده و یا از طریق اصلاح نژاد ژنتیکی تولید می شوند. روغن کانولا یکی از این روغن هاست که بسیار نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  • روغن کانولا، روغنی صنعتی است، نه خوراکی!

روغن کانولا که از آن تحت عنوان روغن کلزا نیز یاد می شود، یکی از روغن های موجود در بازار می باشد که درج عبارت بدون کلسترول بر روی آن تنها دارای جنبه بازرگانی است! کانولا گونه ای شلغم روغنی است که سطح مواد سمی موجود در آن را تا حد توان به حداقل ممکن رسانده اند.

رفتن کانولا در سال 1945 به کانادا و انجام اصلاحات ژنتیکی لازم بر روی آن، موجب تولید روغنی خوراکی به نام کانادا اویل شد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که روغن کلزای امروزی را مردمان 700 سال پیش نمی خوردند، بلکه آن را به عنوان روغن چراغ مورد استفاده قرار می دادند! جالب تر این که روغن کانولا را به عنوان چرب کننده موتورهای بخار کشتی های جنگی و ترابری در جنگ جهانی دوم نیز مورد استفاده قرار داده اند. شاید جالب تر از همه این ها این توصیه است که استفاده از گیاه کانولا حتی برای حیوانات نیز ممنوع است، زیرا موجب وحشی شدن آن ها می شود! بله، دقیقا همین روغنی که امروزه برای آشپزی و پخت و پز استفاده می کنید و این یعنی رخداد یک فاجعه در سلامت شما و عزیزانتان!

امروزه روغن کلزا و یا به عبارت دیگر کانولا را به همراه روغن برزک به منظور جلا دادن وسایل چوبی مورد استفاده قرار می دهند و این شاید تنها مزیت روغن کلزا باشد که بسیاری از مردم آن را می خورند! گروهی استفاده از این روغن را به آن دسته از افرادی که جراحی قلب انجام داده اند، توصیه می کنند. این توصیه اشتباه را جدی نگیرید، چرا که از یک اندیشه استعماری غلط سرچشمه گرفته است.

 

  • سلامتی را از دستان ویرافود هدیه بگیرید!

اگرچه روغن هایی همچون روغن زیتون و روغن ارده کنجد که توصیه اصلی ویرافود به شما و عزیزانتان هستند، به دلیل عدم تولید انبوه مقداری گران تر از سایر روغن های موجود در بازار می باشند، اما با یک حساب سر انگشتی دو دوتا، چهارتا می توان نتیجه گرفت هزینه ای که پس از مصرف روغن هایی نظیر روغن کانولا صرف درمان بیماری های گوناگون می گردد، بسیار بیشتر از هزینه خرید روغن ارده کنجد و روغن زیتون است!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0

بالا

X