۰
روغن شحم گاو ویرا فود

شحم گاو خیلی ارزان از کشور ما خارج می شود. اما کشوری مانند سوئیس بر روی این موضوع تمرکز کرده و دارویی را کشف کرده است که متخصصین ایرانی آن را برای مردم زیاد تجویز می کنند و نام آن سلدرین گذاشته شده است. در ادامه مقاله با فواید روغن شحم گاو آشنا می شوید.

روغن شحم گاو چیست؟

مایع اصلی روغن شحم گاو، پیه آن است و این موضوع نشان دهنده مطالعات کاربردی غربی ها بر روی این ماده می باشد. روغن شحم گاو با میزان کم می تواند انرژی بدن انسان را افزایش دهد.  این روغن برای افرادی که دچار کم تحرکی و یا دارای سابقه بیماری هایی مانند فشار و چربی خون هستند، به علت انرژی زیاد آن توصیه نمی شود. حال به این موضوع می پردازیم که فواید روغن شحم گاو چیست؟

این روزها خطرِ استفاده از روغن های صنعتی باعث ضررهای زیادی در نوع تغذیه و زندگی ما شده است. ضرر این روغن ها آنچنان زیاد است که خانواده های رانی  سعی می کنند تا از روغن های طبیعی در غذاهای خود استفاده کنند. اگر توجه داشته باشیم، در زمان های قدیم و خانه ی مادربزرگ هایمان، بوی غذاهایشان تا چند کوچه آن طرف تر می پیچید، قدیمی ها سالم تر بودند و سالم تر زندگی می کردند، غافل از اینکه در دوران امروزی بسیاری از مردم با مشکلات و بیماری هایی مواجه می شوند که به علت نوع زندگی و تغذیه ناسالم می باشد. طبق گفته های امام علی (ع): هر مقدار که پیه گاو وارد بدن انسان شود، همان مقدار تمام بیماری ها از بدن انسان خارج می شود.

فواید روغن شحم گاو

از جمله خواص روغن شحم گاو می توان موارد زیر را بیان کرد:

آب کردن چربی های زیر شکم

مصرف این روغن، باعث چاقی و ایجاد چربی در بدن نمی شود، بلکه میزان چربی های زیر شکم را کاهش داده و می سوزاند.

این روغن تقویت کننده ایمنی و سیستم دفاعی بدن است.

باعث افزایش رشد و تقویت استخوان و عضلات می شود.

سموم بدن را دفع کرده و انرژی زا است.

موجب حفظ و بهبود تناسب اندام است.

عروق و رگ های بسته را باز می کند.

بیشتر بخوانید : درباره روغن های خوراکی بیشتر بدانید 

در خرید این روغن باید حتما به نحوه تولید آن توجه داشته باشید و بدانید که از هر جایی نمی توان این روغن را خریداری کرد. برای بهره برداری از روغن شحم گاو باید مهارت و تجربه زیادی گنجانده شود. این روغن برای پخت و پز، استفاده در آشپزی بسیار سالم بوده و بوی نامطبوعی از خود به جای نمی گذارد. توجه داشته باشید که روغنی که دارای ناخالصی باشد، ارزش خرید ندارد به علت آنکه از چربی های دیگر بدن گاو استفاده شده است و برای انسان مضر می باشد. که از اهمیت ویژه ای در درمان ها و طب سنتی برخوردار است.

از جمله مهمترین ارزش و فواید این روغن، آب کردن چربی های زیر شکم، انرژی زیاد و تقویت کننده سیستم ایمنی بوده است. طبق اسناد مشهود و منابع روایی در بین گذشتگان ما، بر این باور بوده اند که هر میزان شحم گاوی که وارد بدن انسان شود، به همان میزان از بیماری های جسمی خلاصی پیدا خواهید کرد.

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

0

بالا

X